Tkaniny

Odkrywamy sekrety tkanin.

Lewa strona tkaniny - fakty i porady

OD PODSZEWKI

Znawcy mody wiedzą, jak istotne jest wykończenie stroju. Wiedzą też, że o kunszcie jego wykonania wiele mówi lewa strona kreacji.

INTRYGUJĄCY SZYK

Pozornie nieistotny element, jakim jest podszewka, może mocno wpłynąć na charakter stroju. Pikowana, z połyskliwej tkaniny, doda szyku nawet sportowej bluzie czy prostemu, sztruksowemu płaszczykowi. Jeśli jest w intensywnym kolorze, kontrastującym z wierzchnią warstwą odzieży, zwróci uwagę i sprawi, że strój będzie wyglądał nieco wytwornie.

Innym ciekawym rozwiązaniem może być też zastosowanie na lewej stronie odmiennego wzoru, niż na stronie prawej. Często stonowany, jednolity płaszcz, po odpięciu może miło zaskoczyć szykowną, wzorzystą podszewką. Takie „ukazanie bogatego wnętrza” może okazać się naprawdę intrygujące.

Podszewka jest też ważnym elementem torebek. Otwierając torebkę ukazujemy jej wnętrze, a – co za tym idzie – także to, jak została wykonana w środku. Dlatego istotne jest by jej podszewka wyglądała solidnie i szykownie.

Z DRUGIEJ STRONY

Dla zmiennych, pomysłowych, lubiących mieć mniej rzeczy – za to dających więcej możliwości – idealną opcją mogą okazać się rzeczy dwustronne. Zacznijmy od torebek, które oferuje marka John Doe – z jednej strony stonowane i jednolite, z drugiej – radosne, barwne i wzorzyste., W dowolnej chwili można wywinąć torebkę na drugą stronę i cieszyć się… całkiem nowym dodatkiem do stroju.

Marynarskie pasy na zewnątrz, a w środku – panterka? Czemu nie! Spójrz na dwustronne bikini dla najmłodszych na kidostore.com. Niejedna dorosła fashionistka pozazdrościłaby małej elegantce takiego kostiumu. Jego niewątpliwą zaletą jest bowiem możliwość odwrócenia go na dowolną stronę – raz staje się dwuczęściowym, czerwonym strojem w panterkę, innym razem – pasiastym, marynarskim „klasykiem”.

Nie od dziś znane są także dwustronne kurki czy spódnice, dające szerokie pole do popisu.

Wiemy, jak bardzo liczy się bogate wnętrze. Podobnie jest w przypadku stroju.