Tkaniny

Odkrywamy sekrety tkanin.

Tkaniny firanowe - fakty i porady

OKNO NA ŚWIAT

Zwiewne firanki lekkim wnętrzu pełnym słońca albo ciężkie zasłony w stylowym, pełnym przepychu salonie – ile okien – tyle tkanin.

W ŚWIECIE ZASŁON I FIRAN

Spory wybór firan – także sznurkowych - znajdziesz na stronie swiat-firan.pl. Przez „spory wybór” rozumieć należy wersje lepsze i gorsze, szeroka oferta pozwala jednak na dobranie ich do niemal każdego wnętrza i okna – zarówno w salonie jak i pokoju pociechy. Jeśli, na przykład, czujesz się na siłach by uszyć firanki samodzielnie - na stronie dekorina.pl trafisz na różnego rodzaju tkaniny do wyrobu tekstyliów domowych – w tym zasłonowe i firanowe. Warto odwiedzić tą stronę także w poszukiwaniu koloru – delikatne tkaniny, dobre do zawieszenia na oknie, występują tu także w różnych wersjach kolorystycznych. Przez taki materiał światło będzie ładnie wpadało do wnętrza domu, tworząc w nim barwne refleksy.

Wartą uwagi - ze względu na całkiem stylowy charakter oferowanych produktów – jest strona impresje.pl. Tu szczególną uwagę zwracamy na tkaniny zasłonowe i firanowe do pokoju dziecięcego, które ożywią wnętrze i uczynią je pogodną, bajkową przystanią.

Z WIDOKIEM NA… INSPIRACJE

Na wymienianych stronach, oprócz tkanin do nabycia, znajduje się tez sporo inspiracji pomocnych przy aranżowaniu własnego wnętrza. Na tej ostatniej – można przyjrzeć się także zestawieniom zasłon z tapetami co – przy bogactwie deseni – może stanowić problem. Niełatwo bowiem dobrać wzory do wzorów - czasem przydają się więc małe lub większe wskazówki. W niektórych przypadkach warto tez skorzystać z pomocy dekoratora – zwłaszcza gdy chcemy efektownie zaaranżować hotelowe lub restauracyjne wnętrze. Tu swoje usługi oferuje choćby Arcadia Design (arcadiadesign.pl). Na stronie firmy także znajdziesz inspiracje oraz przydatne porady.

Okna są oczami wnętrza – a oczy wymagają odpowiedniej oprawy…