Tkaniny

Odkrywamy sekrety tkanin.

Tkaniny na rolety - fakty i porady

DOMOWA KURTYNA

Rolety i panele nie powinny przysłaniać całego świata, a jedynie współgrać z przestrzenią i dawać przyjemny półmrok. Poniżej – godne uwagi tkaniny w sam raz do nawet najbardziej wymagających wnętrz.

ZZA COULISS

Coulisse to marka o luksusowym wizerunku, stawiająca sobie wysokie wymagania wobec klienteli. Oferuje rozmaite rozwiązania służące efektownemu i praktycznemu przysłanianiu okien – od żaluzji, poprzez przesłony panelowe – aż po rolety. Wśród tych ostatnich trafimy na tkaniny ekologiczne, nadruki w stylu lat 60. i kolekcję tkanin drukowanych, będącą wynikiem współpracy z projektantem Andreą Dall’olio. Nie brakuje też rolet rzymskich. Dość bogata oferta oraz atrakcyjne wzornictwo sprawiają, że na stronie marki, coulisse.pl, można znaleźć rozmaite formy przysłon do niemal każdego wnętrza.

W DZIECIĘCYM ŚWIECIE

Na pokaźną garść ciekawych rozwiązań do pokoju dziecka i nastolatka trafiamy na stronie dekoria.pl. Dla najmłodszych atrakcyjną opcją może być kolekcja Aquarium z motywami kolorowych mieszkańców mórz, zaś wśród młodzieżowych motywów na uwagę zasługuje czarno-biała seria Comic z nadrukami w stylu pop oraz seria London.

DYSKUSJA PANELOWA

Otwieramy naszą dyskusję. Przedmiot dyskusji: tkaniny panelowe. Ich dobór jest niezwykle ważny gdyż stanowi o optycznym powiększeniu (lub pomniejszeniu) przestrzeni, wpuszczeniu światła i dodaniu lekkości. Gdy chcemy uczynić pokój jasnym i lekkim – postawmy na jasny materiał, słoneczne desenie i barwy. Jednolite, ciemne zasłony dodadzą wnętrzu ciężaru i „ścisną” optycznie przestrzeń. W poszukiwaniu tego typu tkanin można odwiedzić stronę gardenia.pl. Szukając lekkich, ażurowych wzorów możemy odwiedzić Fabrykę Form (fabrykaform.pl) lub wyżej opisaną stronę coulisse.pl. Panelowe zasłonki mogą stanowić praktyczny i estetyczny sposób na podział małej przestrzeni. Umożliwiają jej modyfikację jednym prostym ruchem – wystarczy zsunąć bądź rozsunąć partie materiału – i gotowe. Bezdyskusyjnie.

Światło i podział przestrzeni grają kluczową rolę w aranżacji wnętrza. Czasem wystarczy kilka pasów odpowiednio dobranej tkaniny by nadać mu całkiem inny charakter.