Tkaniny

Odkrywamy sekrety tkanin.

Tkaniny ślubne - fakty i porady

CZAR ŚLUBNEJ SUKNI

Na ślubie każda kobieta chce wyglądać raczej jak piękna, zwiewna nimfa niż… jak nadmuchana beza. Efekt zależy od odpowiednio dobranego fasonu… i tkaniny.

JAK MGIEŁKA

Tkaniny ślubne odznaczają się strukturą delikatną jak mgiełka i lekkością. Jeśli jednak występują w nadmiarze, a dodatkowo obciążone są kilogramami koronek i aplikacji – stracą swą lekkość zamieniając się w… fałdy bitej śmietany. Dobierając suknie bądź materiały przeznaczone do jej wykonania należy więc pamiętać o stylowym umiarze.

Wszelkie przezroczystości uzyskiwane są głównie za pomocą organtyny lub tiulu. Ta pierwsza jest tkaniną poliestrową, druga – zazwyczaj bawełnianą, sporadycznie – jedwabną. Wśród połyskujących tkanin prym wiodą satyna i jedwab. Chętnie wykorzystywaną tkaniną, ze względu na jej delikatną strukturę jest także muślin – tkanina jedwabno-bawełniana o dość luźnym splocie.

W BIELI? NIEKONIECZNIE

Biel już dawno straciła monopol na „występy” na ślubnym kobiercu. Choć wciąż jest doceniana i nieodzownie kojarzona ze ślubną ceremonią – niektórzy mogą wręcz rzec, że jest passé. Jeśli szukasz potwierdzenia – sięgnij po inspiracje!

Prawdziwy majstersztyk wśród ślubnych kreacji – zarówno damskich jak i męskich – proponuje Carlo Pignatelli. Zwiewne, luksusowe tkaniny, bardzo kobiece fasony, a – przede wszystkim – dość niestandardowe niekiedy podejście do „tematu” to atuty ślubnych sukien prezentowanych na stronie carlopignatelli.com. Lekkie błękity, draperie ukwiecone subtelnymi, pastelowymi ogrodami, a nawet krwiste czerwienie; eteryczne retro albo wyrafinowana elegancja – przy całym tym wachlarzu kolekcja sprawia wrażenie spójnej. Klamrą spinającą ją w jedna całość jest bowiem kobiecy szyk z górnej półki. Warto zwrócić uwagę na fasony – odbiegają one często od dość popularnego wzorca – gorsetu łączonego z warstwowym dołem opartym na kole – są przez to bardziej smukłe i lekkie.

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej to niełatwe zadanie. Powinna pasować do urody i sylwetki, ale i odzwierciedlać charakter panny młodej. Stanowi ważną część oprawy ślubnej ceremonii… nie powinna jednak przytłaczać jej swym blaskiem.