Tkaniny

Odkrywamy sekrety tkanin.

Tkaniny pościelowe - fakty i porady

Budują klimat… niekoniecznie senny.

PTAKI

W ostatnim czasie biżuterię, ozdoby, ubrania – zamieszkały ptaki. Nie brak ich także na kołdrach i poduchach, choćby tych od Carre Blanc. Jeśli jednak zależy ci na tym by własnoręcznie uszyć poduchę z ptasim motywem – wzorów tego typu szukaj u twórców hand made – choćby na stronie en.dawanda.com – w „ptasim” dziale.

ZWIĄZKI Z NATURĄ

Od minimalistycznych motywów gałęzi po pastelowe, romantyczne kwiaty – tkaniny pościelowe podejmują „romans” z symbolami i wzorami skradzionymi naturze. Od miękkich, ciepłych do pastelowych wnętrz po te nieco zgeometryzowane do wnętrz bardziej nowoczesnych – natura mile widziana. Wielbicielom weluru – roślinne ornamenty w eleganckim stylu proponuje Pasha.

ZRÓB TO SAM

Jeśli zależy ci na tym by mieć kilka dodatków (pościel, abażur, zasłony) w jednym stylu, tworzących spójną całość – a w dodatku masz smykałkę do szycia i lubisz ładne wzornictwo – możesz polegać na sprawdzonym, szwedzkim „zrób to sam’ spod szyldu IKEA. Znajdziesz tu całkiem spory wybór tkanin zaprojektowanych przez uzdolnionych projektantów. Na uwagę zasługują choćby rysunkowe motywy „Britten…” autorstwa Emmy Jones (idealne do pokoju nastolatka) lub połączenie żywych barw z kropeczkami w wydaniu Varmt Rund (IKEA of Sweden).

STYLOWE INSPIRACJE

Na piękne rozwiązania trafisz na stronie designpublic.com. „Wzorowe” tkaniny pościelowe, poduszki zdobione trójwymiarowymi motywami, niepowtarzalne nadruki – nie brak tu wnętrzarskich rozwiązań w wielkim stylu. Jeśli nawet przerazi cię cena (podana w dolarach) – podpatrz, podziwiaj, zainspiruj się.

KROPLA KOLORU

Na poduszkę, narzutę, obrus – i całe wnętrze odmienione. Jeśli nasz stonowane, nowoczesne, zimne wnętrze, które chcesz nieco ożywić unikając zarazem jarmarcznego efektu – możesz postawić na kilka dodatków w mocnym kolorze. Poduchy w soczystych barwach „rozweselą” jednolitą sofę.